Jak przygotować dobre CV?

Napisanie dobrego CV trzeba zacząć od uświadomienia sobie, że na obecnym rynku pracy nasze dokumenty aplikacyjne muszą odpowiadać na konkretną ofertę pracy. To właśnie w ogłoszeniu rekrutacyjnym pracodawca informuje, czego...
13 września, 2023
Jak przygotować dobre CV?

Napisanie dobrego CV trzeba zacząć od uświadomienia sobie, że na obecnym rynku pracy nasze dokumenty aplikacyjne muszą odpowiadać na konkretną ofertę pracy. To właśnie w ogłoszeniu rekrutacyjnym pracodawca informuje, czego szuka u idealnego kandydata na dane stanowisko, i na podstawie tych informacji, jesteśmy w stanie stworzyć CV, które zainteresuje rekrutera.

Należy pamiętać, że w CV muszą znaleźć się takie informacje jak: dane osobowe w tym kontaktowe, doświadczenie, wykształcenie oraz umiejętności. Ważne jest również zamieszczenie klauzuli RODO, aby pracodawca mógł wykorzystać informacje z naszych dokumentów aplikacyjnych w procesie rekrutacyjnym.

Kiedy już wiemy jakie sekcje powinny się znaleźć w naszym CV, to możemy przejść do przygotowania jego treści. Tutaj istotne jest, aby jak najlepiej wykorzystać informacje z oferty pracy. Nie zawsze mamy doświadczenie dokładnie na takim samym stanowisku, na jakie aplikujemy, dlatego warto w swoim życiorysie znaleźć te elementy, które się pokrywają z ogłoszeniem, może to być praca w podobnym środowisku, albo z wykorzystaniem umiejętności, których poszukuje nasz nowy pracodawca. Kiedy już znajdziemy te połączenia, musimy na nie zwrócić uwagę rekruterowi, możemy nawet używać tych samych sformułowań, które pojawiły się w treści ogłoszenia. Należy jednak pamiętać, aby nie szukać tych połączeń na siłę, bo kłamstwo bardzo szybko wyjdzie na jaw.

Dodatkowymi elementami w naszym CV jest zdjęcie oraz zainteresowania, w obu przypadkach znajdziemy różne opinie, czy należy dodawać, czy nie, natomiast jeśli zdecydujemy się na dodanie zdjęcia, to musimy pamiętać, że ma ono przedstawiać nasz profesjonalny wizerunek, adekwatny do stanowiska, na które aplikujemy. Jeśli chodzi o zainteresowania, to wpisujemy takie hobby, którym faktycznie się interesujemy i możemy coś o nim powiedzieć. Unikamy ogólnych sformułowań takich jak film/literatura/sport, a skupiamy się bardziej na przedstawieniu swojej prawdziwej pasji.

Pozostałe informacje i wskazówki znajdują się w szablonie CV, który znajdą Państwo pod linkiem:

CV do pobrania_GTK.docx


Plik można pobrać i edytować.

Życzymy powodzenia!

Udostępnij ten artykuł

Powiązane artukuły

No related articles